نمایندگی تعمیرات پاناسونیک ‌های زنبق رشتی از پنج نمایندگی تعمیرات پاناسونیک برگ نارنجی رنگ تشکیل شده

زنبق رشتی ( اسم علمی : Hemerocallis fulva ) نام یک مدل از سرده سوسن یک‌روزه است .

زنبق رشتی گیاهی علفی , چندین ساله و خزان پذیر و مستقر آسیا است . پراکندگی این گیاه از کوه‌های قفقاز و جنوب شرقی روسیه تا هیمالیا , هند , چین , تایوان , ژاپن و کره است . در نواحی شمالی کشور ما نیز این گیاه در کنار رودخانه‌ها چشم می شود . گیاه زنبق رشتی علیه آلودگی هوا مقاوم است و بیماری و یا این که آفت خاصی این گیاه را تهدید نمی کند .

زنبق رشتی و زنبق ساده در صورت نمایندگی تعمیرات پاناسونیک ‌ها متفاوتند , نمایندگی تعمیرات پاناسونیک ‌های زنبق رشتی از پنج نمایندگی تعمیرات پاناسونیک برگ نارنجی ساخته شده که از نصیب میانی باز می‌شوند , در حالی که در زنبق عادی بعضا از نمایندگی تعمیرات پاناسونیک برگ‌ها صورت برگشته دارند . امروزه این گیاه زینتی را به علت رنگ زیبای نمایندگی تعمیرات پاناسونیک هایش درون آپارتمانها هم محافظت می نمایند .

از این گیاه برای مرزبندی کردن , کاشت در کنار برکه‌ها و نهرها و باغهای صخره‌ای سود می‌شود . زنبق رشتی در ارتفاعات بین ۳۰۰ تا ۲۵۰۰ متر نیز به راحتی پرورش می‌نماید . زنبق رشتی ارتفاعی در میان ۴۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر دارد . ریشه‌های این گیاه به صورت گوشتی می‌باشند .

منابع
سوسن یک‌روزه نامی غیرعلمی یک دسته پیوندی و کولتیوار است که به سرده‌ای با نام همروکالیس اطلاق می‌شود . نمایندگی تعمیرات پاناسونیک ‌های کولتیوار سوسن یک‌روزه دارنده رنگ‌ها و شکل‌های فراوان متنوعی می باشند که فیض فعالیت‌های اصلاحی دوچندان علاقه‌مندان به باغبانی و پیوندزنان حرفه‌ای است که تا به امروز صدها مدل کولتیوار متعدد بوسیله انجمن‌های بین‌المللی و محلی به ثبت رسیده است . سوسن یک‌روزه اکنون در تیره Xanthorrhoeaceae رتبه‌بندی می شود , ولی در پیشین قسمتی از سوسنیان محسوب میشد . [۱]

زنبق سفید , زنبق لوب‌تیز ( نام علمی : Iris acutiloba ) اسم یک نوع از سرده زنبق است .
زنبق سیاه مشتمل بر چند مدل گیاه از سردهٔ زنبق است که رنگ آن ها سیاه است . این گونه‌های عبارتند از :

زنبق کرایسوگرافیس ( اسم علمی : ' Iris chrysographes ' ) که گیاه مستقر مرزوبوم چین و میانمار است .
زنبق نیگیریکانز ( نام علمی : ' Iris nigricans ' ) که نمایندگی تعمیرات پاناسونیک ملی مرزو بوم اردن است . [۱]
زنبق پترانا ( نام علمی : ' Iris petrana ' ) که گیاه بومی میهن اردن است .
زنبق سوسیانا ( نام علمی : ' Iris susiana ' )

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *